Fotoselli kapılar mağazalar, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, bankalar, iş merkezleri gibi, giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde tercih edilen sistemlerdir. Fotoselli kapı hızlı açma – kapama sağlayarak estetik ve konforu bir arada sunmaktadırlar. İklimleme özelliği sayesinde soğuk havalarda ısı tasarrufu sağlar, yazın da iç ortamın havasını muhafaza eder.

Dünya standardını göğüslemiş mekanizma sistemlerimiz özellik bakımından fotoselli kapı şartnamelerinizle de uyum sağlayacaktır. Endüstriyel uygulamalar açısından da, otomatik bir sistem kullanmanın önemi ve faydası büyüktür. İlk olarak güvenlik açısından önem arz eder.

Otomatik kapı sistemler sadece trafik sıkışıklığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanlarınızın yukarıdan açılan kapılardan ağır nesneleri kaldırırken veya taşıma işlemi sırasında yararlanmalarını sağlar. Böylelikle çalışanların konforunu da arttırmış olursunuz.

Çoğu koşullarda, büyük endüstriyel kapıların ardına kadar açık bırakılarak kamyonların ve ağır makinelerin binaya girip çıkmasını kolaylaştırır. Ne yazık ki, sürekli olarak kapıyı açık bırakmak binaya da rahatsızlık verir. Bu özellikle kış ve çok sıcak yaz aylarında görülür. Bu durumda, fotoselli olan otomatik sistemler kullanmak tesisinize hem kolaylık hem de sürekli açık olan kapıdan yabancıların girmesini de önlemiş olacaksınız.

Engelli bireylerin mekanlara giriş çıkışlarında da aynı sistem devreye girmektedir. Otomatik algılama sistemleri montaj işlemleri sırasında aktif edilmektedir. Belli başlı durumlarda bu sistem devre dışı bırakılabilir.

Temasa en az seviyelere indirgeyen, modern bir alt yapıya sahiptir. Tıbbi alanda hizmet veren kamu binalarında istenilen hijyeni ve sağlık kriterlerini yerine getirmektedir.

Örnek Fotoselli Kapı Projemiz

Fotosellli Kapı Teknik Özellikleri

 • Birçok farklı renkte ve tasarımda olan modelleri kataloğumuza bakılarak incelenebilir. Montaj işlemleri uzman personeller tarafından birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Sessiz çalışma prensibinin yanı sıra ısı ve ses yalıtımı da sağlamakta olan duyarlı kapı modelleridir. İçerisinin güneş ışığından ve ısısından faydalanmasını sağlar.
 • Giriş sistemleri tamamen elektronik devrelerle çalışmaktadır.
 • Kilit ve menteşe gibi sistemleri yeniden yapılandırılmıştır.
 • Panel sistemleri oldukça dayanıklı olan bu üst düzey kapıların garanti süreleri 2 yıl ile 4 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.
 • Motorlu mekanizmaları sayesinde pratik bir şekilde kullanılmaya uygundur.
 • Cam olan versiyonları da mevcuttur ve uçları rodajlanmıştır.
 • Motorları birden değil yavaş yavaş çalıştırılarak alıştırılır. Bu nedenle herhangi bir teknik soruna yol açmadan, güvenli bir şekilde otomatik kullanılabilir.
 • Dış çevrelere karşı mukavemet gücü oldukça yüksek malzemeler kullanılarak imal edilmiştir. Çizilmelere ve darbelere karşı ekstra korunaklıdır. Dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabildiği için yağmur ve benzeri yağış biçimlerinden de etkilenmez.
 • Dış cephe boyasında kullanılan ürünler renk solmalarına karşı da etkilidir.
 • Sızdırmazlık seviyeleri ürün çeşitliliği baz alınarak farklılık gösterebilir. Üst düzey olan modellerinde sızdırmazlık büyük oranda müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Projelerimiz ve üretimlerimizi incelemek için Üretimlerimiz sayfasını ziyaret edin.