Pergola Nedir?

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelimedir. Sonrasında İtalyanca vasıtasıyla tüm dünya dillerinde aynı ifadeyi içeren evrensel bir kelime haline gelmiştir.

Kocaeli Alaçatı Muhallebicisi Pergola Sistemi
Kocaeli – Alaçatı Muhallebicisi – Pergola Sistemi

Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan koruyacaktır.

Dilerseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürtebilirsiniz.. Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.

Pergola tente sistemi sayesinde gündüzleri tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde gökyüzü ve yıldızların keyfini çıkarabileceğiniz keyifli bir mekana dönüştürebilirsiniz. Pergola tente sistemiyle mekanlarınızın genişliğini kontrol edebilirsiniz.

Yağmurlu havalarda sizleri yağmurdan koruyacaktır. İstediğiniz zaman pergola tente sisteminizin etrafını camla kapatarak tente sisteminizi açılır kapanır duruma getirebilirsiniz. Böylece kış zamanında pergola tentenizin altında bahçenizde kalabilirsiniz.

Raylı tente modelinin çevresine çeşitli kapama sistemleri uygulanarak tamamen kapalı bir alan oluşturulabilir. Böylece mekanlarınız yazın sıcaklarında tamamen açık bir ortam olur iken kışın zor hava şartlarında tamamen kapalı bir ortam halini alır ve dış mekan keyfini size dört mevsim sunan bir tente modelidir.

Edirne Kahve Zamanı Pergola Sistemi
Edirne – Kahve Zamanı – Pergola Sistemi

Projelerimiz ve üretimlerimizi incelemek için Üretimlerimiz sayfasını ziyaret edin.